Skocz do zawartości


Jest to forum z publiczną pomocą do moduł eksportu produktów. Opcje zawarte w module umożliwiają określenie jakie produkty *lub kombinacje) mają być wyeksportowane. Format danych w plikach jest bardzo specyficzny zgodny z wymaganiami narzędza do importu csv w prestashop. Moduł całkowicie spełnia te wymagania, dzięki czemu możliwa jest migracja produktów między różnymi wersjami prestashop.
Zdjęcie

Problem z importem - jak powiązać kombinacje z produktem?

kombinacje produkty

 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 Damianero

Damianero

  Newbie

 • Members
 • Pip
 • 3 postów

Napisany 31 August 2021 - 07:33 AM

Dzień dobry, zakupiłem u Pana moduł Eksport produktów pro. Po wykonaniu importu kombinacji i produktów, moduł nie wyeksportował powiązań pomiędzy kombinacjami a produktami. Kombinacje pobrały się do właściwego sklepu, produkty również aczkolwiek nie są powiązane z produktami. Ta sama sytuacja dotyczy pól personalizowanych. Produkty wyeksportowały się bez personalizacji produktu. Podczas zakupu sugerowałem się opisem modułu, który mówi, że moduł eksportuje kompletne dane związane z produktem. Takimi danymi są kombinacje czy też personalizacja, proszę o informację jak możemy rozwiązać tę sprawę, pozdrawiam#2 vekia

vekia

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 206 postów

Napisany 31 August 2021 - 07:35 AM

Dzień dobry,

Po wykonaniu importu kombinacji i produktów, moduł nie wyeksportował powiązań pomiędzy kombinacjami a produktami.

Narzędzie importu w prestashop jest specyficznym narzędziem, które narzuca format plików, kolejność danych w nich zawartych oraz ich format. Moduł do eksportu produktów przygotowuje pliki na rzecz tego narzędzia i robi to z uwzględnieniem tych wszystkich wymagań. Specyfika standardowo dostępnego narzędzia do "importu" wymaga również podjęcia odpowiednich kroków podczas importu danych - w tym przypadku: produktów.

Narzędzie do importu umożliwia (w kontekście poruszonej przez Pana sprawy):
- import drzewa kategorii
- import produktów
- import kombinacji do produktów

Aby zachować powiązania między produktami a kombinacjami numeracja produktów musi zostać odtworzona ('numeracja' - czyli ich numery ID). 
Inną możliwością jest skorzystanie z pola "reference" produktu - tylko w tym przypadku każdy produkt musiałby mieć przypisany unikalny numer referencyjny. 
W moim mniemaniu wariant pierwszy jest bezpieczniejszy, drugi tylko wtedy - jeżeli mamy gwarancję, że produkty w sklepie źródłowym miały zdefiniowane numery referencyjne (chodzi o to pole: https://i.imgur.com/9HHAs6h.png ) - i że każdy produkt ma swój unikalny numer. Tylko wtedy PrestaShop skojarzy zaimportowane kombnacji z konkretnymi produktami. 

Zatem zakładamy wariant 1, odtwarzamy numerację ID.

Import produktów
podczas importu produktów włączamy tę opcję: https://i.imgur.com/weiWQJz.png 
sprawi ona, że podczas importu produktom zostaną nadane numery ID z pliku który został wyeksportowany przez moduł export products 

Import kombinacji
w zasadzie nie musimy nic więcej robić. Podczas wgrywania pliku z kombinacjami upewniamy się że kolumna z ID produktu została wskazana.
W wyniku importu w taki sposób do produktów zostaną przypisane kombinacje.Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: kombinacje, produkty

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników