Jump to content


Jest to forum z publiczną pomocą do modułu rozszerzającego edytor tinymce. Moduł dodaje nowe funkcje do edytora oraz umożliwia zapisywanie niestandardowych znaczników co domyślnie nie jest możliwe w prestashop.
Photo

jak wgrywać pliki webp ?


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 gastrofaza

gastrofaza

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 posts

Posted 01 September 2022 - 01:04 AM

Czy wtyczkę TinyMce Pro da się skonfigurować tak aby menadzer plików obsługiwał rozszerzenie webp ?
Ewentualnie proszę o sugestie jak rozwiązać problem webp w prestashop - czy jakaś wtyczka. A może najlepiej nie używać tego formatu grafiki ?



#2 vekia

vekia

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 221 posts

Posted 01 September 2022 - 01:05 AM

Czy wtyczkę TinyMce Pro da się skonfigurować tak aby menadzer plików obsługiwał rozszerzenie webp ?
Ewentualnie proszę o sugestie jak rozwiązać problem webp w prestashop - czy jakaś wtyczka. A może najlepiej nie używać tego formatu grafiki ?

Dzień dobry
Menadżer plików jaki jest w edytorze, jest tym standardowo dostępnym w prestashop. Moduł tinymcepro nie zmienia go, tzn. opcje w nim dostępne są standardowo dostępnymi opcjami.
Menadżer plików standardowo ma zablokowaną możliwość wgrywania plików webp. Aby to zmienić - pozostaje jedynie wyedytować plik konfiguracyjny tego menadżera plików.
 
znajduje się on w katalogu panelu zarządzania sklepem, w podkatalogu /filesmanager/config/
znajduje się w nim plik config.php - w linii 106 znajduje się kod:
$ext_img = array('jpg', 'jpeg', 'png', 'gif', 'bmp', 'tiff', 'svg'); //Images
zmieniamy go na
$ext_img = array('jpg', 'jpeg', 'png', 'gif', 'bmp', 'tiff', 'svg', 'webp'); //Images
 
oraz w linii 117 kod:
$mime_img = array('image/jpeg', 'image/png', 'image/gif', 'image/bmp', 'image/tiff', 'image/svg');
zmieniamy na:
$mime_img = array('image/jpeg', 'image/png', 'image/gif', 'image/bmp', 'image/tiff', 'image/svg', 'image/webp');
 



#3 marioLLo

marioLLo

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 posts

Posted 24 January 2023 - 01:41 PM

@vekia

 

Niestety po zmianie tych ustawień nadal mam komunikat że pliki są nie rozpoznawane, nawet jeśli pozostawię oryginalne rozszerzenie.






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users