Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

wstawienie listy produktów na stronie CMS


 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 dawid

dawid

  Newbie

 • Members
 • Pip
 • 4 postów

Napisany 13 February 2018 - 09:45 AM

Dzień dobry,

Chciałbym wyświetlać produkty na stronie CMS, jednak bez użycia jakiegokolwiek modułu. Chciałbym się posiłkować odpowiednim kodem do wklejenia na taką stronę. 

Pytanie: czy jest Pan w stanie poinstruować mnie w jaki sposób można dany produkt wgrać na stronę CMS? Jeżeli tak - ile taka przyjemność by mnie kosztowała?

Moduł nie jest dla mnie satysfakcjonujący, bowiem chciałbym wgrać listę produktów z identycznym ostylowaniem jak na kategoriach produktowych. Z grubsza ogarniam HTML i CSS, więc moja styczność z moją Prestą 1.6 nie kończy się tylko na backoffice. Powiedzmy więc, że nie jestem zupełnie "zielony" w kwestiach związanych z kodowaniem.

-- 
Pozdrawiam


#2 vekia

vekia

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 119 postów

Napisany 13 February 2018 - 09:46 AM

Witam,
Pomimo, że w w poście zaznaczono, że nie jest poszukiwany moduł - to na wstępie pozwolę sobie wspomnieć o moim darmowym rozwiązaniu "cms products": https://mypresta.eu/...ronach-cms.html. Rozwiązanie to pozwala tworzyć na stronach CMS listy produktów za pomocą krótkich kodów, które wstawiamy w treść strony CMS. Wstawione produkty tym sposobem będą miały ostylowanie szablonu - identyczne jak listy produktów w kategoriach. Przykładowe krótkie kody do wstawienia w treść strony cms to {product:2} lub np. {products:2,9,1,3}:

 

{product:2}

Ten krótki kod wykorzystany w treści strony CMS wyświetli: pojedynczy produkt, którego numer ID to 2

Krótki kod  {product:9}  wyświetla pojedynczy produkt. jest on zbudowany z dwóch elementów.  Pierwszy to fraza  product (wskazuje, żę ma to być pojedynczy produkt)  Drugi element występujący po dwukropku to numer identyfikacyjny produktu jaki ma być wyświetlony, czyli: 9

 

{products:2,9,1,3}

Ten krótki kod wykorzystany w treści strony CMS wyświetli listę produktów składającą się ze wskazanych produktów o numerach ID 2,9,1,3

Krótki kod {products:2,9,1,3} buduje i wyświetla listę produktów, która składa się z wielu produktów.  Krótki kod zbudowany jest z dwóch elementów.  Pierwszy to products (wskazuje, że ma być to lista produktów) 
Drugi element występujący po dwukropku to lista numerów ID produktów, jakie mają być wyświetlone

 

Pokusiłem się wspomnieć o tym module główne z uwagi na fakt, że tworzona jest identyczna lista produktów jak lista produktów w kategoriach i pozwala zminimalizować zakres prac przy tworzeniu takich list w treści stron cms - skorzystanie z takiego modułu pozwoli bowiem pominąć kopiowanie pełnego kodu, który w pewnych okolicznościach może nie być akceptowany przez prosty edytor stron CMS w zapleczu sklepu. Podsumowując kwestię modułu pozostaje mi tylko zasugerować, że  warto to rozwiązanie sprawdzić, być może spełni Pana oczekiwania.
 

Ręczne tworzenie listy produktów za pomocą "wstawiania" kodu do strony cms

Ręczne tworzenie listy produktów to proces dość złożony - lista produktów składa się z dwóch głównych elementów.

 1. Pierwszym elementem 
  jest główny blok <div> lub <ul> który zainicjuje listę. W przypadku większości szablonów jest to <div>, w standardowym szablonie jest to <ul> dlatego w przykładzie posłużę się tym elementem. Zatem kod głównego bloku listy produktów to:
  <ul class="product_list grid row"></ul>
  Taki kod wstawiamy jako 'bazę' naszej listy produktów w treść strony CMS. Kolejnym krokiem jest dodawanie elementów <li></li> które zawierać będą produkty.
   
 2. Drugim elementem
  są elementy <li></li>, które zawierać będą produkty.
  1. W tym celu wchodzimy na strony naszego sklepu i odszukujemy naszego produktu. 
  2. Prawy klik na miniaturę - z menu kontekstowego wyiberamy "inspekcja" w efekcie w kodzie strony widzimy obiekt poddany inspekcji: https://i.imgur.com/BkjZeuF.png
  3. Zaznaczamy w nim element <li></li> - prawy klik i z menu kontekstowego wybieramy "edytuj kod html" https://i.imgur.com/KmzHlS5.png
  4. zaznaczamy cały kod i kopiujemy do schowka (ctrl+a, ctrl+c)
  5. skopiowany element wstawiamy w treść strony cms wewnątrz wcześniej utworzonego bloku.
<ul class="product_list grid row">
tutaj wstawiamy skopiowany kod <li>
</ul>

Proces ponawiamy dla wszystkich produktów z których składać ma się nasza lista produktów.
Na koniec może się okazać, że będzie trzeba skopiować zawartość pliku szablonu ze stylami: /css/product_list.css do pliku /css/cms.css


0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników