Skocz do zawartości


Sekcja forum w której odnajdziesz polskojęzyczną dokumetnację wielu modułow dla PrestaShop
Zdjęcie
- - - - -

Katalog produktów - reklamy facebook - moduł PrestaShop


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 vekia

vekia

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 17 February 2018 - 12:16 AM

Eksportowanie produktów na potrzeby reklamowe w Facebook

Głownym zadaniem modułu jest przygotowanie listy produktów, którą będzie można zaimportować do swojego konta reklamowego na facebook do tzw. "Katalogu produktów".

"Katalog produktów" zawiera informacje dotyczące wszystkich artykułów, które chcesz promować w reklamach na Facebooku. Katalog może być używany w obrębie różnych typów i formatów reklam na Facebooku, takich jak reklamy dynamiczne i reklamy w formie kolekcji. Aby tworzyć katalogi i zarządzać nimi, przejdź do Menedżera katalogów.
Głównym celem powstania tej dokumentacji jest opis funkcjonalności modułu. Nie jest to instrukcja dotycząca tworzenia reklam na facebook. Szczegóły dotyczące reklam na facebook, sposobie ich tworzenia, zarzędzenia reklamą, każdy użytkownik facebook można odnaleźć na stronie pomocy biznesowej facebook, tj pod adresem: https://www.facebook.com/business/help/714656935225188/

Instalacja modułu
Proces instalacji modułu nie różni się niczym od instalcji pozostałych modułów. W celu instalacji modułu w sklepie wystarczające jest wgranie pobranego pliku .zip do zaplecza sklepu oraz w zależności od wersji sklepu - kliknięcie w button "instaluj".
Pobierając moduł z panelu klienta sklepu: https://mypresta.eu/...account/orders/ proszę zwrócić uwagę czy pobierana jest wersja dedykowana dla wykorzystywanej wersji PrestaShop. To istotnie, pobranie nieprawidłowej wersji może wiązać się z problemami w działaniu modułu a w krytycznych przypadkach - wywołanie błędów. W przypadku tego modułu nazwa biblioteki to  pixelfeed.zip.
 
PrestaShop 1.7
W celu instalacji modułu w PrestaShop 1.7 przechodzimy do działu: Moduły > moduły, następnie klikamy w button "załaduj moduł" i przeciągamy i opuszamy pobrany plik pixelfeed.zip
Moduł automatycznie rozpocznie proces instalacji. który zakończony zostanie potwierdzającym monitem. Gdyby tak się nie stało -  proces instalacji "trwał i trwał" - wystarczy odświeżyć stronę zaplecza.
Moduł nie posiada strony konfiguracyjnej jak inne moduły. W calu zarzadzania modułem tj. w celu generowania listy produktów na potrzeby katalogu facebook idziemy do działu katalog > Facebook Pixel Feed.
 
 
PrestaShop 1.6 / 1.5
Instalacja modułu w PrestaShop 1.6 / 1.5 nie różni się praktycznie niczym od instalacji modułu w PrestaShop 1.7. Różnice związane są jedynie z designem strony z listą modułów w sklepie. W celu instalacji modułu przechodzimy do działu moduły > moduły, klikamy tam w button "dodaj moduł". Pojawi się formularz w którym wybieramy pobrany plik pixelfeed.zip i zatwierdzamy "Prześlij moduł"
Po wgraniu modułu strona przeładuje się a my będziemy musieli kliknąc w "zielony" button instalacyjny. Po procesie instalacji strona przeładuje się a moduł na liście modułow będzie widniał jako "zainstalowany".
Podobnie jak w przypadku prestaShop 1.7 tak i w tym moduł nie posiada strony konfiguracyjnej jak inne moduły. W calu zarzadzania modułem tj. w celu generowania listy produktów na potrzeby katalogu facebook idziemy do działu katalog > Facebook Pixel Feed.
 
 

Strona konfiguracyjna modułu
Strona konfiguracyjna modułu w której przygotujemy katalog produktów na potrzeby reklamowe Facebook znajduje się w dziale katalog > Facebook Pixel Feed. Po otworzeniu tego działu w zapleczu zobaczymy stronę z formularzem:

Formularz "Opcje eksportu" pozwala zadecydować o specyfikacji tworzonej listy plików. Decydujemy tutaj o tym co będzie wyeksportowane oraz jaki będzie zakres danych (np. produkty danego producenta, produkty z danej kategorii itp.). W wyniku skorzystania z formularza pobierzemy plik .csv lub przygotujemy adres url (który następnie będzie można wkleić do ustawień katalogu produktów w facebook). Poniżej lista opcji formualrza i krótki opis
Co chcesz wyeksportować 
Możemy wyeksportować produkty lub kombinacje produktów tj. wszystkie dostępne warianty danego produktu (np. warianty kolorystyczne, rozmiarowe itp.).

Język
Lista rozwijana zawiera listę wszystkich języków w sklepie. Tworzony katalog produktów zostanie utworzony w wybranym języku.
Znak oddzielający dane
W technicznej terminologii jest to tzw. delimiter, symbol który w plikach .csv oddziela dane dotyczące danego produktu np: opis|nazwa|cena|link. Standardowym symbolem oddzielającym dane jest tzw. "pipe" czyli pionowa kreska |. Jest to domyślny symbol ustawiony w koncie reklamowym facebook.
Dostępność produktu
Możemy zadecydować, czy wyeksportowane zostaną wszystkie wybrane produkty lub kombinacje, lub tylko te, które są w danym momencie na magazynie.
Producent
Lista rozwijana zawiera listę wszystkich producentów w sklepie. Wybranie producenta sprawi, że eksportowany katalog produktów będzie zwierał wyłącznie produkty powiązane z wybranym producentem.
Dostawca
Lista rozwijana zawiera listę wszystkich dostawców w sklepie. Wybranie dostawcy sprawi, że eksportowany katalog produktów będzie zawierał wyłącznie produkty powiązane z wybranym dostawcą.
Kategoria
Lista rozwijana zawiera kompletną listę kategorii w sklepie. Wybranie kategorii sprawi, że eksportowany katalog produktów będzie zawierał wyłącznie produkty powiązane z wybraną kategorią
Typ ceny
Możemy zadecydować o tym jaki typ ceny zostanie umieszczony w pliku .csv wygenerowanym przez moduł.
 

Generowanie listy produktów
Kliknięcie w button "eksport" sprawi, że strona przeładuje się a przeglądarka rozpocznie proces pobierania pliku automatycznie. Pobrany plik .csv jest zakodowany z wykorzytaniem UTF-8, tj. jest gotowy do przeglądania w przeglądarce. Otworzenie pliku np. w excelu i zapisanie go za pośrednictwem excela może sprawić, że polskie znaki nie zostaną zapisane poprawnie. Otwierając plik bezpośrednio w facebook tego problemu nie bedzie.
 

Generowanie adresu URL
Moduł posiada funkcję generującą adresy URL, które mogą posłużyć do zautomatyzowanego i cyklicznego pobierania danych ze sklepu przez facebook. Każdorazowa zmiana opcji w formularzu powoduje "odświeżenie" adresu url, który znajduje się nad formularzem. Wygenerowany adres URL będzie tworzył listę z uwzględnieniem wybranych opcji. Adres URL otworzony w przeglądarce spowoduje pobranie pliku CSV. 


0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników